בשנת 1976 החל שמעון אלפנדרי את עיסוקו בתחום התשתיות והאינסלטציה.
בשנת 1984 לאחר 8 שנות עשיה מוצלחות הקים שמעון אלפנדרי את שמעון אלפנדרי בע”מ.

חברת שמעון אלפנדרי נמנית כיום עם רשימה קטנה ומצומצמת של חברות לעבודות בינוי ותשתית המחזיקות בסיווג ורישוי בלתי מוגבל (ג’ 5) לביצוע פרויקטים מהגדולים בארץ.

במשך ארבעה עשורים מבצעת החברה עבודות תשתיות ופיתוח, אינסטלציה, עבודות ביוב , ניקוז ומערכות אלקטרומכניות. החברה מבצעת פרוייקטים רבים ומורכבים בתחום זה ונסיונה רב השנים מציב אותה כחברה המובילה בתחום , הן מבחינת אחריות , מקצועיות וביצוע תוך מתן שירות ברמה הגבוהה ביותר ללקוח.

מר שמעון  אלפנדרי, אב המשפחה, איש חזון וחלוץ אמיתי שהנחיל לעובדיו, לילדיו ולממשיכי דרכו, עקרונות מנחים המלווים את הקבוצה מיום היווסדה ועד היום.
כיום החברה מובלת ומנוהלת ע”י רון אלפנדרי, דור שני למשפחה, שדואג לשמר את המהות, להשביח ולעבות את עסקי החברה ולהמשיך בהצלחה תוך כדי שמירה על ערכי החברה.

בשני העשורים האחרונים התפתחה החברה והפכה לשחקן מרכזי ומשמעותי בתחום הנדל”ן, החל מבנייה מסחרית, בניית משרדים, בנייה רוויה, בנייה פרטית ועבודות פיתוח ותשתית ועד לייזום עסקאות נדל”ן מסוגים שונים .

ההתפתחות המתמדת והפרויקטים הרבים שביצענו, מושתתים על שנים של עבודה קשה, על מערכות יחסים עסקיות ארוכות ועל מוניטין ללא רבב. אנו שומרים על הערכים המובילים את החברה מיום שנוסדה מכל משמר ובכך טמון סוד הצלחתנו ועל זאת יעידו שורה של לקוחות מרוצים.

חברת שמעון אלפנדרי בע”מ שמה לה למטרה לעמוד בחזית הסטנדרטים של איכות, יצירתיות ומצוינות. אנשי מילה ומקצוע, שכל אחד מהם חי ונושם את תחום הבנייה ושלא שוכח לרגע שהלקוח הוא, לפני הכל ויותר מהכל, בן אדם.